➡️ TEORIJA | Ieva Niedre
“Drosme un kopiena. Kas ir kopienā balstīta māksla?”
Lekcija iezīmē kopienā balstītu mākslas projektu tapšanu, kopienas teātra (applied theatre) pieeju dot balsi dažādām sabiedrības grupām, pieskarsies procesa un rezultāta attiecībām.
Ieva Niedre ir kultūras producente, fonda INITIUM valdes priekšsēdētāja un kopienu mākslas mediatore. Kopš 2018. gada fonds INITIUM un Ieva strādā ar kopienās balstīta teātra metodikas ieviešanu Latvijā un iestudējumu veidošanu.
➡️ PRAKSE | Līga Lindenbauma
“No soliņiem līdz sienas gleznojumam. Kopienu mākslas projekti Cēsīs”
Kopienu mākslas prakses ietver dažādu pakāpju iesaiste – no interaktīviem publiskās telpas objektiem līdz kopīgai projektu radīšanai. Kopš 2020. gada Ruckas mākslas fonds ir veidojis dažādus kopienās centrētus projektus. Par tiem stāstījums arī lekcijas ierakstā.
Līga Lindenbauma ir neatkarīga izstāžu un kultūras notikumu veidotāja, pakalpojumu dizainere, Ruckas mākslas fonda vieskuratore. Radošajos projektos kultūras notikumu veidošanu savieno ar dizaina domāšanu un orientēšanos uz pakalpojuma lietotāju.
Četru lekciju – vebināru cikls par kopienu mākslas radīšanu iepazīstina ar galvenajiem konceptiem kopienu projektu veidošanā. Katrā vebinārā ar lekcijām uzstājas divi lektori, kuri pievēršas centrālajai tēmai gan teorētiski, gan praktiski. Lekciju – vebināru cikls ir lieliska iespēja iepazīt kopienā balstītus projektus un to veidotājus, kā arī smelties iedvesmu līdzdalīgu projektu īstenošanā.
Vebināra ieraksts pieejams arī Facebook: https://www.facebook.com/ruckaresidency/videos/539212065067087
Vebināru ciklu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par lekciju cikla saturu atbild Ruckas mākslas fonds.
#SIF_NVOFonds #kopienumaksla