Vebinārs #1 “KAS IR KOPIENU MĀKSLA?”

➡️ TEORIJA | Ieva Niedre
“Drosme un kopiena. Kas ir kopienā balstīta māksla?”

Lekcija iezīmē kopienā balstītu mākslas projektu tapšanu, kopienas teātra (applied theatre) pieeju dot balsi dažādām sabiedrības grupām, pieskarsies procesa un rezultāta attiecībām.

Ieva Niedre ir kultūras producente, fonda INITIUM valdes priekšsēdētāja un kopienu mākslas mediatore. Kopš 2018. gada fonds INITIUM un Ieva strādā ar kopienās balstīta teātra metodikas ieviešanu Latvijā un iestudējumu veidošanu.

➡️ PRAKSE | Līga Lindenbauma
“No soliņiem līdz sienas gleznojumam. Kopienu mākslas projekti Cēsīs”

Kopienu mākslas prakses ietver dažādu pakāpju iesaiste – no interaktīviem publiskās telpas objektiem līdz kopīgai projektu radīšanai. Kopš 2020. gada Ruckas mākslas fonds ir veidojis dažādus kopienās centrētus projektus. Par tiem stāstījums arī lekcijas ierakstā.

Līga Lindenbauma ir neatkarīga izstāžu un kultūras notikumu veidotāja, pakalpojumu dizainere, Ruckas mākslas fonda vieskuratore. Radošajos projektos kultūras notikumu veidošanu savieno ar dizaina domāšanu un orientēšanos uz pakalpojuma lietotāju.

Četru lekciju – vebināru cikls par kopienu mākslas radīšanu iepazīstina ar galvenajiem konceptiem kopienu projektu veidošanā. Katrā vebinārā ar lekcijām uzstājas divi lektori, kuri pievēršas centrālajai tēmai gan teorētiski, gan praktiski. Lekciju – vebināru cikls ir lieliska iespēja iepazīt kopienā balstītus projektus un to veidotājus, kā arī smelties iedvesmu līdzdalīgu projektu īstenošanā.

Vebināra ieraksts pieejams arī Facebook: https://www.facebook.com/ruckaresidency/videos/539212065067087

Vebināru ciklu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par lekciju cikla saturu atbild Ruckas mākslas fonds.

#SIF_NVOFonds #kopienumaksla

Saistītās ziņas

Lekciju cikls iedvesmo īstenot kopienu projektus

Lai izglītotu un iedvesmotu kopienu projektu īstenotājus, no 18. aprīļa līdz 10. maijam Ruckas mākslas fonds veidoja izzinošu lekciju ciklu par dažādu sabiedrības grupu iesaisti mākslas procesos. Ciklā ar vērtīgiem pieredzes stāstiem dalījās kopienu projektu veidotāji, atsedzot šīs mākslas prakses aizkulises un sniedzot praktiskus padomus kopienu projektu izstrādei nākotnē. Visas

Read more

Vebinārs #4 “KOPIENU MĀKSLA PROJEKTU VALODĀ”

➡️ TEORIJA | Inga Surgunte “Kā nepazaudēt mākslu?” Kultūras nozarē pēdējos gados vērojama arvien apzinātāka pievēršanās sociālas ievirzes iniciatīvām un centieni pozicionēt kultūru kā līdzvērtīgu spēlētāju tādu globālu izaicinājumu risināšanā kā nevienlīdzība, sabiedrības noslāņošanās un pieaugoša mentālās veselības pasliktināšanās visās vecumu grupās. Līdzās šim entuziasmam arvien skaļākas kļūst balsis, kas

Read more

Vebinārs #3 “KOPIENU MĀKSLA UN SOCIĀLIE APSEKTI”

➡️ TEORIJA | Krista Burāne“Daži jautājumi par sociālo pavērsienu mākslā” Kopš 2006. gada, kad Klēra Bišopa publicēja kritisko eseju “Sociālais pavērsiens: sadarbība un tās pretrunas”, jautājumi par to, vai māksla būtu jāpasargā no sociālās lietderības mērķa, tiek uzdoti atkal un atkal. Mūsu uzdevums būs saprast, kā un kad radošie notikumi,

Read more

Vebinārs #2 “KOPIENU MĀKSLA UN ĒTIKA”

➡️ TEORIJA | Gundega Laiviņa“Uzmanība kā ētikas forma. Koprades prakses laikmetīgajā teātrī Latvijā un starptautiski” Lekcija aplūko laikmetīgā teātra virzienus un prakses, kuru pamatā ir kopīga radīšana ar vietu, laiku un kopienām – gan cilvēkiem, gan citām būtnēm, gan lietu pasauli. Tā pieskaras ar kopradi saistītiem ētiskajiem aspektiem, jaunā materiālisma

Read more