Uzsāk vides objekta “Pieturvieta RUCKA” būvniecību Ruckas parkā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra īstenotās publiskās mākslas programmas KOPĀ ietvaros Ruckas mākslas un izglītības centrs sadarbībā ar arhitektu biroju NOMAD architects Cēsīs, Ruckas parkā veido daudzfunkcionālu vides objektu “Pieturvieta RUCKA”. Objekta atklāšana paredzēta šī gada 17. novembrī.

Vides objektu “Pieturvieta RUCKA” veidos šūpoles un ar tām saistīti sēdelementi un tas ir viens no 10 pilsētvides objektiem, kas Latvijas Laikmetīgās mākslas centra īstenotās publiskās mākslas programmas KOPĀ ietvaros šobrīd top Rīgā un reģionu pilsētās. Latvijas Laikmetīgā mākslas centra direktore Solvita Krese norāda, ka “pārvēršot Ruckas parku par pilsētas iedzīvotāju un viesu pastaigas galamērķi, daudzfunkcionālais objekts “Pieturvieta RUCKA” piedāvā atraktīvu un pievilcīgu vidi dažādu paaudžu cilvēkiem un veido jaunu, atvērtu un iekļaujošu publisko telpu pilsētas kartē.”

Ruckas mākslas un izglītības centra un arhitektu biroja NOMAD architects kopīgi veidotais vides objekts “Pieturvieta RUCKA” paredz ilgtspējīgas arhitektūras un aprites ekonomikas principu ievērošanu, kā apdares materiālus atkārtoti izmantojot būvniecības pārpalikumus. Šī pieeja izvēlēta, jo Cēsu pašvaldība 2019. gadā Sarunu festivāla LAMPA laikā parakstīja apņemšanos ieviest bezatkritumu pamatprincipus. Pašvaldībai pievienojās vairāki vietējie uzņēmumi un organizācijas, tostarp Ruckas mākslas rezidenču centrs. 2020. gadā bezatkritumu tēma izvēlēta kā viens no Ruckas darbības virzieniem gan izvēloties rezidējošos māksliniekus, gan organizējot ar bezatkritumu tēmu saistītus pasākumus, tai skaitā, Latvijā pirmo  bezatkritumu dzīvesveida jeb Zero Waste vasaras skolu.

“Aprites ekonomikas ieviešana būvniecībā ir gandrīz tik pat svarīga cik ēku energoefektivitātes uzlabošana. Caur šo projektu mēs vēlamies aktualizēt diskusiju par būvniecības atkritumiem. Piemēram, vides objekta apdares veidošanā, eksperimentējot ar atgūto materiālu izmantošanas iespējām, tiks izmantoti sintētiskā futbola zāliena atgriezumi un koksne, kas ievākta no Clean R būvgružu šķirotavas,” norāda NOMAD architects pārstāve Marija Katrīna Dambe. Arhitektu birojs NOMAD architects savā darbībā izmanto ilgtspējīgas arhitektūras principus un ir #architectsdeclare Latvijas kustības iniciators. Jaunie arhitekti Latvijā ir sevi jau veiksmīgi pieteikuši ilgtspējīgas arhitektūras jomā, ko apliecina Arhitektūras gada balvas 2020 nominācija par projektu “Go[a]t Waste?”.

Vides objekts «Pieturvieta RUCKA» tapis Publiskās mākslas programmas KOPĀ ietvaros. Programmu finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un tā radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, papildus īstenojot kvalitatīvas pilsētvides pārmaiņas. Programmu KOPĀ īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more