Ruckas mākslas fonds strādā pie kultūras piedāvājuma digitalizācijas

Atbildot pandēmijas izraisītajiem darbības ierobežojumiem mākslas un kultūras jomā, Ruckas mākslas fonds savu rezidenču programmu nākotnē piedāvās arī digitāli. Kopš pandēmijas sākuma 2020. gadā ievērojami pieaudzis mākslinieku īpatsvars, kuri vēlas rezidenču programmā darboties attālināti, tādēļ fonds šobrīd strādā pie digitāla mākslas rezidenču piedāvājuma izveides.

“Pandēmijas radītos izaicinājumus un pulcēšanās ierobežojumus uztvērām kā pamudinājum domāt, kā labāk sasniegt savu mērķa auditoriju ar citiem paņēmieniem, jo īpaši digitālajā vidē. Pirmo šāda veida risinājumu izmantojām projektā Mākslas kūre, kur veidojām interaktīvo karti, ar kuras starpniecību nodrošinājām iespēju Cēsu novada iedzīvotājiem un visiem atrast un apstaigāt dažādās Cēsu apkaimēs izvietotos mākslinieku darbus. Šobrīd nevaram būt pārliecināti par to kādus ierobežojumus nozarei nesīs Covid-19, taču, pateicoties digitālās vides risinājumiem un iespējām, jūtamies droši, ka varēsim darbību turpināt arī nenoteiktības apstākļos”, jauno attīstības virzienu komentē Ruckas mākslas rezidenču centra vadītāja Ieva Ūbele.

Iecere atspoguļot Ruckas mākslas rezidenču centra norises un rezidenču programmas laikā īstenotos mākslinieku darbus digitālajā vidē radās 2020. gada izskaņā galvenokārt pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ. Pateicoties Kultūras ministrijas izdotajam rīkojumam, kas ļāva kultūras darbiniekiem ieceļot Latvijā, lai nodrošinātu kultūras pakalpojumu pieejamību, veiksmīgas mākslinieku līdzdalības rezultātā klātienē 2021. gada pavasarī tapa brīvdabas izstāde “Apslēptie dārgumi”. Izstāde Ruckas parkā Cēsu iedzīvotājiem un viesiem bija apskatāma visas vasaras garumā. Turpinot Ruckas mākslas rezidenču centra attīstību pandēmijas radīto izaicinājumu laikā ar Aktīvo iedzīvotāju fonda finansiālu atbalstu digitālo risinājumu apgūšanai Ruckas mākslas fonds nākotnē plāno dažādot savu rezidenču programmas un norišu piedāvājumu – mākslinieku radītos darbus darot pieejamus digitālajā vidē, apgūstot jaunus risinājumus šajā jomā.

Iespēja veidot kultūras piedāvājumu digitālā vidē radusies, īstenojot projektu ”Ruckas mākslas fonda kapacitātes veicināšana”. Tā laikā plānots izmantot jaunus digitālos risinājumus, piedāvājot dažādām Ruckas mākslas fonda auditorijām viegli pieejamu mākslas rezidenču laikā radīto saturu un līdzdarbošanos, kā arī iespēju iesaistīties fonda īstenotajās norisēs kultūrizglītības jomā. Projektu ”Ruckas mākslas fonda kapacitātes veicināšana” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more