Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskā vasaras skola atgriežas Cēsīs, un mēs priecājamies savās telpās uzņemt jaunos arhitektus, urbānistus un dizainerus. Divas nedēļas vasaras skolas dalībnieki pētīs urbānās ainavas acīmredzamās un slēptās īpašības, meklēs to nozīmi plašākā ekosistēmā un kolektīvajā atmiņā, strādās pie pilsētplānošanas stratēģijām un projektēs telpiskas struktūras publiskajā ārtelpā.
Šogad uzmanības centrā būs ainaviskā Pirtsupītes grava, kas Cēsīs kā zaļš koridors reizē gan atdala, gan savieno pilsētas daļas.
Kā ierasts, vasaras skolas lekciju programma ar ārzemju un pašmāju lektoru uzstāšanos, kā arī dalībnieku projektu prezentācijas būs publiski pasākumi. Ar lekcijām Cēsīs viesosies arhitektu, dizaineru, mākslinieku un kuratoru komanda, kas strādā pie Baltijas valstu paviljona 2016. gada Venēcijas arhitektūras biennālei. Baltijas paviljona komanda lekcijā un paneļdiskusijā iepazīstinās ar veidu, kādā projekts pēta Baltijas reģiona telpisko, politisko un ekonomisko ainavu. Kā arī arhitektūras fotogrāfs Deivids Grandordžs (David Grandorge), pazīstams arhitekts un pasniedzējs no Londonas. Viņš savas lekcijas pirmajā daļā runās par ainavas iepazīšanu caur fotogrāfiju, bet otrajā — par foto projektu, kas tapa, šī gada sākumā apceļojot Baltijas valstu rūpnieciskās ainavas.
Publiskas lekcijas
27. jūlijs
17.00 Jānis Ķīnasts — Ģeogrāfiskais konteksts. Pazemes ainava
18.00 Baltijas paviljons – Iepazīšanās ar projektu. Reģionālā ainava
28. jūlijs
17.00 Baltijas paviljona un «Arcadia» paneļdiskusija. Baltijas ainava
29. jūlijs
17.00 Deivids Grandordžs — Ainavas iepazīšana caur fotogrāfiju
18.00 Deivids Grandordžs — Ceļojums pa Baltijas valstīm
Vasaras skolas noslēgums
7. augusts
15.00 Projektu prezentācijas
20.00 Pilsētvides instalāciju atklāšana Pirtsupītes gravā
Organizē
FOLD sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.
Pagājušajā gadā RTU Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki pievērsās veselības tēmai, uzbūvējot miniatūru sanatoriju ar pilnībā funkcionējošu pirti un baseinu, kā arī paviljonu spēlēm un atpūtai Ruckas parkā. Tika izdota arī bilingvāla avīze «Naturālists» par dzīvi mazpilsētā.