Mākslinieku rezidence

Katru gadu Ruckas mākslas rezidenču centrs organizē uzsaukumus rezidencēm mākslinieki, kas vēlas radīt savus mākslas darbus.

Ruckas mākslas rezidenču centrs īsteno rezidenču programmu māksliniekiem, kas īsteno aktuālu sociālo un vides aizsardzības jautājumu projektus. Ruckas mākslas rezidenču centra mērķis ir būt par starptautiski atzītu platformu sadarbības projektu īstenošanai un jaunu kontaktu veidošanai un attīstīšanai dažādās mākslas jomās.

Rezidencēm var pieteikties gan Latvijas, gan ārzemju mākslinieki

Mēs piedāvājām

Nakšņošana
Māksliniekiem ir pieejamas atsevišķas istabas ar kopējām dušām/tualetēm. Ēkas iemītnieku rīcībā ir pilnībā aprīkota virtuve un ēdamzāle. 

Darba telpas/tehniska informācija
Rezidentiem ir pieeja analogās fotogrāfijas laboratorijai, atvērtā plānojuma darba telpām, darbnīcām lielizmēra darbu radīšanai. Visā ēkā ir pieejams wifi tīkls

Maksājumi un atbalsta iespējas
Rezidenču programma sedz uzturēšanās un darbnīcu izmaksas vienam mēnesim. Māksliniekiem ir jāsedz ceļa un pārtikas izdevumi. Ruckas mākslas rezidenču centrs var nodrošināt atbalsta vēstules, lai māksiniekiem būtu iespējams piesaistīt finansējumu ceļa, apdrošināšanas, pārtikas un citu izdevumu segšanai.

Pieteikties

Pieteikšanās informācija
Nākamais rezidenču uzsaukums tiks atvērts 2023. gada vēlā februārī. Izvēlētie mākslinieki saņems atibildes vēstuli e-pastā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs sazināmies tikai ar izvēlētajiem māksliniekiem. Ja jums ir jautājumi par rezidenču programmas norisi, lūdzu, rakstiet uz rucka@rucka.lv

Atlases process
Mākslinieki tiek izvēlēti, balstoties uz piedāvātās darba tēmas nozīmīgu un tās atbilstību rezidenču programmas mērķiem, iepriekšējo pieredzi un māksliniecisko sniegumu, kandidātu vēlmi/iespējām strādāt ar vietējo kopienu mākslas darba radīšanā.