Oktobrī Ruckā viesojās fotomākslinieks Valentīns Odnoviuns

Oktobrī savu rezidenci Ruckas mākslas rezidenču programmas 2016./2017. ietvaros uzsāka fotomākslinieks Valentīns Odnoviuns (Valentyn Odnoviun) no Lietuvas, viens no „Ziemeļu – Baltijas mobilitātes programmas „Kultūra”” stipendijas ieguvējiem.

Valentīns par rezidenci: „Aizvadot pirmo rezidences mēnesi Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs,  es uzgāju šajā mazajā pilsētā padomju laika atstātās pēdas – ēku, kurā savulaik atradies īslaicīgās aizturēšanas  izolators.  Mana projekta iecere ir radīt par šo vietu fotogrāfijas, kas būtu vienlaicīgi gan dokumentālas, gan subjektīvas. Tādas fotogrāfijas, kas iemiesotu reālu notikumu, priekšmetu, atmiņu nospiedumus un rosinātu par šiem notikumiem domāt plašāk, tādējādi norādot, cik būtisks ir konteksts vēsturisko notikumu atmiņas (personīgās un kolektīvās) veidošanās procesā.” Valentīns Ruckā atgriezīsies pavasarī, lai turpinātu savu projektu.

valentyn_odnoviun-0057

Valentīns  ir fotogrāfs no  Ukrainas, kurš pēdējos gadus dzīvo un strādā Viļņā. Viņš beidzis Viļņas Mākslas akadēmijas maģistratūru Fotogrāfijas un mēdiju mākslas nodaļā. Ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 2004. gada, laika posmā no 2009. līdz 2015. gadam bijušas 16 personālizstādes Eiropā un Amerikā, kā arī piedalījies 15 grupu izstādēs dažādās pasaules vietās. Atbalstījis ar saviem fotoprojektiem ar vēzi slimos bērnus Ukrainā, kā arī šobrīd veido bezmaksas fotoskolu bez vecākiem palikušajiem bērniem Lietuvā. Vairāk par mākslinieka fotoprojektiem  skatīt http://www.odnoviun.com/.

Saistītās ziņas