ISSP un Baltic Analog Lab vasaras skolas laikā, nedēļas garumā 25 dalībnieki – mākslinieki no desmit valstīm, tostarp Baltijas, Polijas, Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas, iepazina Ruckas muižas apkaimi un radīja dabas parādību iedvesmotus darbus.
Vasaras skolas programmu veidoja četras fotogrāfijas un eksperimentālā kino radošās darbnīcas. Eksperimentālā ekoprocesa kino darbnīcā ar latviešu mākslinieci, Baltic Analog Lab dibinātāju Ievu Balodi, kuras laikā dalībnieki veidoja 16mm filmas, izmantojot Ruckas parkā atrastos augus un katrā mājsaimniecībā atrodamo C vitamīnu un sodu. Gintauta Trimaka (Gintautas Trimakas, Lietuva) vadītajā fotodarbnīcā “Baltijas jūras nospiedumi”, kurā fotogrāfijas tika attīstītas mākslinieka radītajā autortehnikā, izmantojot Baltijas jūras ūdeni, kas ne tikai ļauj iegūt neparastus attēlus, bet arī piešķir darbiem zināmu simbolisku nozīmi. Vitauta Jozena (Vytautas Juozėnas, Lietuva) vadībā vasaras skolā tika uzņemtas super8 filmas. Savukārt fotodarbnīcā “Gaismas ķērāja noslēpumi un iespējas” ar Kristu Melderi (Krista Mölder, Igaunija) dalībnieki radīja attēlus, izvietojot gaismas slazdus Ruckas parkā. Darbnīcu piedāvājumu papildināja vieslekcijas, diskusijas un pastaigas dabā. Vasaras skolā viesojas arī dažādi dabas pētnieki un saistīto jomu profesionāļi, pievēršoties mākslas un dabaszinātņu mijiedarbībai.
Savukārt 9. augustā vasaras skola tika noslēgta ar pop-up izstādi, filmu skatēm, neformālām prezentācijām un performancēm, cēsniekiem un pilsētas viesiem atklājot darbnīcu rezultātus. Ruckas mākslas rezidenču centrs vēl panākumus un radošu garu vasaras skolas dalībniekiem, mentoriem un tās organizatoriem. Gaidīsim ciemos atkal ar jaunām idejām!
Fotogrāfiju autors Kristaps Mednis. ISSP un Baltic Analog Lab apvienotā vasras skola “Dabas parādības” tapusi sadarbībā ar Ruckas mākslas rezidenču centru, Cēsu novada pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.