Noslēgusies 2020.gada rudens rezidence

Ruckas mākslas rezidenču centra 2020.gada rudens rezidencē uzturējās un projektus īstenoja 6 mākslinieki No Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas:

Viktorija Eksta (Latvija)
Emily Seville (Lielbritānija)
Tim Sullivan (Lielbritānija)
Andrius Rugys (Lietuva)
Viktorija Bernotaitė (Lietuva)
Joaquín Sendino (Igaunija)

Rudens rezidences laikā no 15. septembra līdz 28. oktobrim lietuviešu mākslinieks Andrius Rugys tikās ar Cēsu novada lopkopjiem, govju turēšanas parašu izziņas nolūkos priekš sava projekta “Svētā govs procesā”. Septembrī mākslinieks Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņiem vadīja skaņas dizaina meistarklasi un pēc tam uzstājās ar lekciju par savu projektu “Svētā govs procesā”. Savukārt no 2. līdz 4.oktobrim notika mākslinieka Andrius Rugys projekta “Svētā govs procesā” prezentācija un darbnīca zaļā dzīvesveida festivālā GreenFest ‘20, Zaļās Villas Kvartālā, Siguldā.

Septembrī mākslas rezidences dalībnieces Emily Seville un Viktorija Bernotaite viesojās Vides risinājumu institūtā, lai piedalītos sarunā par vides izpētes un mākslas mijiedarbību komunikācijā ar sabiedrību. Saruna māksliniecēm nostiprināja vēlmi iekļaut vides elementus savos darbos. Britu māksliniece Emily Seville oktobrī vadīja keramikas meistarklases Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņiem, kuru galvenais iedvesmas avots bija Ruckas parkā atrodamie vides elementi – koku lapas, zari un dažādi augi. Māksliniece rudens rezidences laikā no 21. septembra līdz 18. oktobrim sagatavoja arī materiālus izstādei sadarbībā ar Cēsu pilsētas Mākslas skolu 2021. gada pavasarī.

17. oktobrī, rudens rezidences noslēgumā, Ruckas parkā tika atklāta lietuviešu mākslinieces Viktorijas Bernotaites fotogrāfiju sērijas “Trūdi” izstāde, kura tapusi māksliniecei strādājot Ruckas mākslas rezidenču centrā 2020.gada rudenī. Lietuviešu māksliniece Viktorija Bernotaite savos darbos ar analogās fotogrāfijas medija starpniecību pēta cilvēka un dabas attiecības. Šajā darbu sērijā, ko iedvesmojusi Latvijas iedzīvotāju ciešā saikne ar mežiem, Viktorija pēta trūdēšanas nozīmi un tās skaistumu mežā.

Latviešu māksliniece Viktorija Eksta rudens rezidenci pavadīja strādājot pie materiālu sagatavošanas izstādei, kura būs apskatāma Cēsu mākslas festivāla ietvaros 2021.gada vasarā. Savukārt britu mākslinieks Tim Sullivan rezidences laikā turpināja ISSP rezidencē iesākto video projektu, filmējot dabas ainavas, kas tiks papildinātas ar kadriem no pilsētvides, kurus mākslinieks safilmēja ISSP rezidences laikā Rīgā.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more