Projekta “Neredzamās dzīves” mērķis ir ar starptautiskas Latvijas, Melnkalnes un Serbijas mākslinieku mobilitātes palīdzību parādīt sabiedrības mazaizsargāto grupu neredzamo dzīvju stāstus. Pievēršot uzmanību trīs dažādu sabiedrības grupu cilvēku stāstiem, kuri bieži vien sabiedrībā ir “neredzami”, jo baidās vai nespēj būt pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Katrā no valstīm starptautiska mākslinieku grupa – 15 mākslinieki (pieci no katras valsts) strādāja ar kādu no mazaizsargātajām grupām. Cēsīs, Latvijā fotogrāfi kopā ar cilvēkiem ar funkcionālajiem redzes traucējumiem veidoja multimediālo izstādi “Neredzamās dzīves”, kas atspoguļo to, kā ikdienā dzīvo cilvēki ar redzes traucējumiem. Novi Sadā, Serbijā mākslinieki ar kopienu teātra metodēm atveidoja vietējās LGBT kopienas stāstus, bet Podgoricā un Kotorā, Melnkalnē filmu nozares autori kopā ar cilvēkiem ar kustību traucējumiem veidoja īsfilmas par viņiem būtiskām tēmām.
Projekta trīs galvenās mērķa grupas ir sabiedrības mazaizsargātu grupu pārstāvji, kas gūst iespēju izstāstīt savus stāstus un padarīt tos sabiedrībai redzamus, projekta dalībvalstu mākslinieki, kas starptautiskas apmaiņas rezultātā gūst jaunas zināšanas un kontaktus, un plašāka sabiedrība, kas uzzinās vairāk par mazaizsargāto grupu dzīves stāstiem.
Projektu “Neredzamās dzīves” īsteno Ruckas mākslas fonds sadarbībā ar biedrību “Kulturanova” (Serbija) un biedrību “Art365” (Melnkalne). Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.