Cēsīs Ruckas parkā atklāta brīvdabas izstāde “Apslēptie dārgumi”

No 2021. gada marta līdz maijam Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas mākslinieku rezidences, kurās piedalījās 13 mākslinieki no 10 dažādām valstīm. Viņu uzmanības lokā bija Cēsu vēsture un ikdiena, vides jautājumi, alternatīvi pārtikas avoti un citas saistītās tēmas, arī Ruckas muiža un parks. Mākslinieku radītie darbi šobrīd skatāmi brīvdabas izstādē Apslēptie dārgumi, kas Ruckas parkā būs apskatāma visas vasaras garumā.

“Pandēmijas apstākļi ir pilnībā mainījuši spēles nosacījumus mākslas un kultūras jomā. Ir slēgti muzeji, izstāžu zāles, galerijas, nav iespējama liela cilvēku pulcēšanās vienkopus un vienīgais epidemioloģiski drošais mākslas baudīšanas veids ir individuāli vai mazās grupās un ārtelpās. Tai pat laikā publiskajā diskursā arvien lielāku lomu ieņem dabas un cilvēku mijiedarbības jautājumi. Mākslai ir jāspēj reflektēt par šīm tēmām un būt pieejamai jaunajos apstākļos” atzīst brīvdabas izstādes Apslēptie dārgumi kuratore Līga Lindenbauma.

Atbildot uz šiem izaicinājumiem, Ruckas mākslas rezidenču centrā rezidējošie mākslinieki strādāja pie mākslas darbiem brīvdabas izstādei Apslēptie dārgumi. Izstāde ir mēģinājums ar laikmetīgās mākslas metodēm vēsturiskā parkā pievērst sabiedrības uzmanību cilvēka un dabas mijiedarbības tēmām, vienlaikus turpinot Ruckas parka kā lokālas kultūrvietas attīstību. “Mākslas darbu tēmas atklāj maz zināmus vai piemirstus faktus un acīm slēptas vērtības. To meklēšana ir īsts piedzīvojums, jo tie ir izkaisīti pa visu Ruckas parka teritoriju. Savukārt pats parks, kurš atrodas Cēsu pilsētas centrā, joprojām ir maz zināms un atklāšanas vērts dārgums” norāda izstādes kuratore Līga Lindenbauma.

Brīvdabas izstāde Apslēptie dārgumi veidota ievērojot mākslas izstāžu iekārtošanas pamatprincipus. Apmeklētājus ar izstādes koncepciju iepazīstina informatīvi baneri pie trīs galvenajām Ruckas parka ieejām. Lai atvieglotu darbu atrašanu, teritorijas centrā atrodama karte ar visu mākslas darbu atrašanās vietām. Papildus pie darbiem izvietotas plāksnītes ar mākslas darbu autoriem un nosaukumiem, kā arī darbu tapšanas aprakstiem. Tas viss ļauj piedzīvot brīvdabas ekspozīciju kā pilnvērtīgu mākslas notikumu, kuru vēl aizkrājošāku padara Ruckas parka un tā centrā esošās muižas ēkas apskate.

Izstādes darbu dokumentāciju meklē šeit.

Izstāde Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs pieejama aktīvajā tūrisma sezonā līdz pat 30.septembrim. Brīvdabas izstādes Apslēptie dārgumi darbu autori Albert Allgaier, Tjorven Bruyneel, Viktorija Eksta, Laura Fiorio, Indra Gleizde, Gruppe Uno Wien, Rabota, Ieva Saulīte, Aleks Slota, Sabīne Šnē, Charlotte Thömmes. Izstādes kuratore Līga Lindenbauma, organizē Ruckas mākslas fonds ar Cēsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more