Antropocēnā laikmeta dzīres “Zinātnieku naktī 2017”

Zinātnieku nakts ietvaros, šopiektdien 29. septembrī , no plkst 19:00 – 23:00 Cēsīs brūža kompleksā vēlreiz varēs ielūkoties  mākslinieku Zanes Cērpiņas (LV/NO) un Stahl Stenslie (NO) šovasar Cēsu pils dārzā rīkotajās “Antropocēnā laikmeta dzīrēs”, kurās kulinārā eksperimeta ietvaros tika cepts pasaulē pēdējais pūķis.  Projekts, kurā mākslinieki cenšas ielūkoties, kāds izskatīsies nākotnes ēdiens pēc ekoloģiskās katastrofas. Attīstīties zinātnei un tehnoloģijām, uzlabojas iespēja atdzīvināt izmirušas sugas un radīt vēl neredzētas. Antropocēna laikmets ir par izdzīvošanu. Ko mēs ēdīsim nākošo? Un ar ko mēs varētu aizstāt esošos ēdienus? 

 

“ZINĀTNIEKU NAKTS 2017 SVINĪBAS CĒSĪS”

 29. septembrī Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros Cēsu Brūža kompleksā jau otro gadu norisināsies vērienīgas zinātnes svinības, aicinot apmeklētājus piedalīties jauno tehnoloģiju demonstrācijās, darbnīcās, performancēs, iepazīties ar latviešu zinātniekiem  un baudīt muzikālus pārsteigumus.

Šogad pasākuma organizatori sola vēl plašāku un daudzveidīgāku “Zinātnieku nakts Cēsis” programmu. Visa vakara gaitā, no plkst. 19:00 – 23:00 apmeklētājus priecēs zinātnes, tehnoloģiju, mākslas, vēstures, gastronomijas, lauksaimniecības organizācijas un muzikālas apvienības.

TEHNOKLĒTS piedāvās dažādu jauno tehnoloģiju demonstrācijas, kā arī iespēju kopīgi modelēt viedo pilsētu; NĀKOTNES ZINĀTNIEKU KLUBS gaidīs visus topošos zinātniekus, lai radošajās darbnīcās kopīgi iepazītu zinātnes radītos brīnumus; MAPON iepazīstinās ar Draugiem Group GPS iekārtām; risinot FORMULU AI2015/CVMM1925 = ZN2017, ikviens varēs ceļot laikā, iepazīstot vēsturnieku atklājumus šodien un domājot, kādi tie būs nākotnē; stends ČETRI VIEDIE piedāvās iepazīt ievērojamus zinātniekus un to atklājumus; PĀKŠAUGI UZ PJEDESTĀLA uzmanības centrā būs zirņu krustošana un nākotnes produktu degustācija; ANTROPOCĒNĀ LAIKMETA PAVĀRGRĀMATA aicinās apmeklētājus izskatīt savus ēšanas paradumus; KAS EZERAM VĒDERĀ  pētīs saldūdens iemītnieku pasauli; ZINĀTNE MĀJAS PAMATĀ  demonstrēs, kādas zinātnes jāpielieto, lai uzceltu pasīvo māju; LATVIEŠU RADĪTS ROBOTS iepazīstinās apmeklētājus ar netipisku hokeja vārtsargu treneri; DRONE RACING LATVIA DEMOSTRĀCIJU ietvaros būs iespēja vērot dinamiskas mazo bezpilota lidaparātu sacensības. Savukārt skatuves apmeklētājus priecēs Eksperimentālais zinātnieku ansamblis, kas radīts īpaši šim pasākumam, kā arī vairāki organizatoru sarūpēti muzikāli pārsteigumi.

Zinātnieku nakti 2017 Cēsis organizē Vides risinājumu institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Draugiem Group, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Priekuļu Agroresursu un ekonomikas institūts, zinātkāres centrs ZINOO, rezidenču centrs “Rucka”, SKOLA6, Koka dienas, Kappa Zeta, SIA Arheoloģiskā izpēte, Drone Racing Latvia, Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Ieeja BEZ MAKSAS

 

Projekts “Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata” ir tapis sadarbībā māksliniekiem piedaloties Ruckas starptautiskajā  mākslas rezidenču proogrammā; un ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centra, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programmas „Kultūra” finansiālu atbalstu. 

Saistītās ziņas