Aicinām uz projekta noslēguma pasākumu un īsfilmas “Nākotnes kontūras” pirmizrādi

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken ielūdz uz projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” noslēguma pasākumu, kas notiks 2023. gada 6. novembrī plkst. 18:00 Kino Cēsis, Raunas ielā 12, Cēsīs un tiešsaistē Rucas Facebook lapā. Noslēguma pasākumā paredzēta projekta ietvaros tapušās īsfilmas “Nākotnes kontūras” pirmizrāde.

Projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” festivāla ietvaros 2023. gada vasarā mēs kopīgi piedzīvojām ceļojumu tuvākās un tālākās iedomātās nākotnēs caur ēdiena un mākslas prizmu, izpētījām mūsu gatavību veidot draudzību ar nezināmām sugām, iedziļinoties iztēlotās citplanētiešu pasaulēs un spekulējot par dzīvi kosmosā. Īsfilma “Nākotnes kontūras” dokumentē festivāla norisi un sniedz nelielu ieskatu projekta aktivitātēs, tajā atspoguļota mākslinieku gatavošanos darbnīcām, bērnu un jauniešu līdzdalība mākslas un ēdiena eksperimentos, kā arī projekta autoru uzskati par iespējām iztēloties dažādas nākotnes kontūras ar mākslas starpniecību. Īsfilma aicina arī skatītājus aizdomāties par mākslu kā nozīmīgu instrumentu nākamajām paaudzēm.

Projekts “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” tika izveidots ar mērķi rosināt kritisku diskusiju jauniešu vidū par šodienas un nākotnes krīzēm, gan Latvijā, gan pasaulē. Lai iesaistītu bērnus un jauniešus projekta aktivitātes eksperimentālā un inovatīva veidā, māksla un ēdiens tika izmantoti kā komunikācijas rīki ar mērķauditoriju. Svarīga savstarpējā dialoga atslēga ar bērniem un jauniešiem bija starptautiska un starpdisciplināra pieeja, projekta norisēs iesaistot māksliniekus un dažādu jomu ekspertus no Latvijas, Norvēģijas, Nīderlandes, ASV un Austrālijas, tādējādi nodrošinot plašāku skatījumu uz pasaulē notiekošo. Projekta darbnīcu dalībnieki ne tikai apguva jaunas zināšanas un prasmes, bet aktīvi piedalījās projekta aktivitāšu satura veidošanā, tostarp projekta īsfilmas “Nākotnes kontūras” tapšanā.

Saite uz pasākumu tiešsaistē: https://fb.me/e/35hN9K0sz

Saistītās ziņas

Īsfilma “Nākotnes kontūras” dokumentē jaunās paaudzes radošo potenciālu

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken sagatavojuši dokumentālu stāstu “Nākotnes kontūras”, iezīmējot bērnu un jauniešu radošo potenciālu cīņai ar šodienas un nākotnes krīzēm. Jaunā paaudze caur īsfilmu iedrošina skatītājus iztēloties dažādus nākotnes scenārijus mūsdienās aktuālām problēmām un aicina veidot jaunas nākotnes kontūras ar mākslas starpniecību jau šodien.

Read more

Aicinām uz festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” aktivitātēm Ruckas muižā

Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” bērniem un jauniešiem ietvaros mākslinieki, eksperti, pavāri un radošo darbnīcu dalībnieki kopīgi modelēs nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu. Katru dienu atklātajā stundā būs gaidāmi pārsteigumi un iespēja nobaudīt dažādus interesantus ēdienus un ēdiena eksperimentus. Aicinām pievienoties mums šajā radošajā ceļojumā!  No 11. jūlija līdz 15. jūlijam

Read more

Starptautiskā mākslas projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” īstenotāji aicina jauniešus pieteikties darbnīcām

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros, laika posmā no 11. – 15. jūlijam, Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā aicina jauniešus vecumā no 10 – 18 gadiem apmeklēt radošas darbnīcas. Bezmaksas darbnīcās kopā ar mākslas profesionāļiem, ekspertiem un pavāriem no Norvēģijas un Latvijas caur

Read more