Aicinām uz festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” aktivitātēm Ruckas muižā

Festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” bērniem un jauniešiem ietvaros mākslinieki, eksperti, pavāri un radošo darbnīcu dalībnieki kopīgi modelēs nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu. Katru dienu atklātajā stundā būs gaidāmi pārsteigumi un iespēja nobaudīt dažādus interesantus ēdienus un ēdiena eksperimentus. Aicinām pievienoties mums šajā radošajā ceļojumā! 

No 11. jūlija līdz 15. jūlijam Ruckas muižā, Piebalgas ielā 19 gaidīsim uz festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” radošo darbnīcu atklātajām stundām no plkst. 15:00 līdz plkst. 16:00. Atklātajās stundās prezentēsim darbnīcu dalībnieku un mākslinieku radošos darbus, cienāsim ar Līgatnes Pavāru mājas gatavotajiem ēdieniem un dalīsimies ar pieredzēto. Būs arī cukurvate un slašijs, katras dienas tematikā! Savukārt svētdien plkst. 12:00 festivālu noslēgsim ar izstādi!

Otrdiena, 11. jūlijs – nākotnes picu vizualizēšana ar mākslīgā intelekta palīdzību. Atklātajā stundā būs iespēja iepazīties ar darbnīcas dalībnieku idejām un nobaudīt picas, kas taps sadarbībā ar māksliniekiem un pavāriem no Līgatnes Pavāru mājas.

Trešdiena, 12. jūlijs – darbnīcu dalībnieki apgleznos šķīvjus un izzinās permakultūras dārza noslēpumus. No plkst. 15:00 līdz plkst. 16:00 aicinām visus apskatīt darbnīcu dalībnieku veikumu un nogaršot Pavāru mājas sagatavotos pesto, kas gatavoti no dažādām dārzos atrodamām izejvielām.

Ceturtdiena, 13. jūlijs – sabiedrotais no citas sugas: darbnīcu dalībnieki audzēs austersēnes uz apģērba. Atklātajā stundā būs iespēja apskatīt darbnīcā paveikto un nogaršot street-food ēdienus sēņu tematikā.

Piektdiena, 14. jūlijs – citplanētieši uz zemes: invazīvā suga amerikas signālvēži – spēles veidošana ar darbnīcas dalībniekiem. Atklātajā stundā pasniegsim signālvēžus čilli šokolādes mērcē.

Sestdiena, 15. jūlijs – darbnīcā tiks imitēta dzīve kosmosā un gatavoti kosmosa ēdieni. Darbnīcas noslēgumā prezentēsim savas idejas par nākotni kosmosā, atklātajā stundā no plkst. 15:00 būs iespēja nogaršot kosmosa saldējumu.

Svētdiena, 16. jūlijs – festivāla “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” noslēgums – izstādes atklāšana no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00. Ēdienkartē Līgatnes Pavāru mājas pavāru gatavotā Nāriņu zupa un Ēdami mākoņi.

Projektu īsteno Ruckas mākslas fonds un zinātnes centrs Vitenparken, kas atrodas Norvēģijas zinātnes universitātes telpās. Projektu “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” (Nr. EEZ/2022/2/23) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

#EEANorwayGrants #EEANorwayGrantsLatvia #artfoodnextgeneration #futurefoods

Aktuālā projekta informācija: www.next.rucka.lv

Saistītās ziņas

Starptautiskā mākslas projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” īstenotāji aicina jauniešus pieteikties darbnīcām

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ietvaros, laika posmā no 11. – 15. jūlijam, Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā aicina jauniešus vecumā no 10 – 18 gadiem apmeklēt radošas darbnīcas. Bezmaksas darbnīcās kopā ar mākslas profesionāļiem, ekspertiem un pavāriem no Norvēģijas un Latvijas caur

Read more

Projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” atklāšanas konferences ieraksts

2023. gada 20. februārī Ruckas mākslas fonda pārstāvis Oskars Goba un Norvēģijā bāzētā zinātnes centra Vitenparken pārstāve Zane Cērpiņa prezentēja projekta “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” plānotās aktivitātes – tiešsaistes darbnīcas, darbnīcas klātienē, izstādi un kulināro šovu, dari pats mākslas komplektus un īsfilmu sēriju ciklu. Zemāk pieejamis atklāšanas konferences ieraksts iepazīstina ar projektu

Read more

Projekts “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” aicina jauniešus meklēt radošus un inovatīvus risinājumus nākotnes izaicinājumiem

Projektā “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ar kritisku diskusiju un laikmetīgās mākslas starpniecību meklēsim radošus risinājumus šodienas un nākotnes krīzēm. Ar EEZ grantu atbalstu īstenotajā projektā skolēniem vecumā no 10 līdz 18 gadiem piedāvās iesaistīties dažādās klātienes un tiešsaistes meistarklasēs, kuras vadīs starpdisciplināra profesionāļu komanda no Latvijas un Norvēģijas, pārstāvot vizuālās mākslas, vides

Read more