Aicinām skolēnus uz plastmasas pārstrādes darbnīcu

2021. gada 4. septembrī no plkst. 12:00 līdz 14:00 Ruckas mākslas fonds organizē bezmaksas plastmasas pārstrādes darbnīcu skolēniem.

Darbnīcas dalībnieki uzzinās, kā rodas plastmasa, mācīsies atpazīt dažādus plastmasas veidus un to labās un sliktās īpašības, sapratīs, kā samazināt plastmasas patēriņu, un ko darīt ar plastmasas atkritumiem, ja tādi tomēr rodas.

Katrs dalībnieks tiek aicināts saglabāt un ņemt līdzi uz darbnīcu plastmasas atkritumus, kas katram nedēļas laikā ir radušies. Darbnīcā paredzēta praktiska un radoša darbošanās — līdzpaņemtie plastmasas izstrādājumi tiks smalcināti īpašos aparātos, individuāli iepazīstoties ar plastmasas pārstrādes procesu. Smalcināšanas procesā iegūtās plastmasas pārslas pēc tam tiks kausētas, veidnēs atspiežot suvenīrus, kurus katrs dalībnieks varēs paņemt līdzi par piemiņu un atgādinājumu par darbnīcu.

Darbnīcas mērķis ir veicināt skolēnos izpratni par ekoloģiskajām problēmām, ko rada plastmasa. Skolēniem būs iespēja uzzināt, kā darbojas plastmasas smalcināšanas un kausēšanas iekārtas, kādi fizikas principi pārstrādes procesā tiek izmantoti un kāpēc plastmasas šķirošana un pārstrāde ir tik nepieciešama. 

Darbnīca notiks Ruckas muižas pagalmā, Piebalgas ielā 19, Cēsīs divās grupās: 

12:00-13:00 — 8-12 g.v. skolēni
13:00-14:00 — 13-15 g.v. skolēni. 

Katras darbnīcas ilgums 1h.

Aicinām pieteikties darbnīcām, aizpildot anketu. Pieteikšanās: https://forms.gle/pSVPCjGJFshYxp3f6 
Vietu skaits ierobežots.

Lietus gadījumā darbnīca notiks Ruckas muižas verandā, tāpēc aicinām ņemt līdzi sejas masku. 

Darbnīcu vadīs Cycle plastic komanda: https://www.instagram.com/cycle.plastic/

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more