Aicinājums fotogrāfiem dokumentēt cilvēku ar redzes traucējumiem dzīvi pilsētā

Ruckas mākslas fonds sadarbībā ar partneriem no Serbijas un Melnkalnes piedāvā fotogrāfiem no Latvijas piedalīties projektā “Neredzamās dzīves”. Sadarbībā ar cilvēkiem ar redzes traucējumiem Cēsīs 15 fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes Cēsīs dokumentēs šīs kopienas ikdienu un dzīvi pilsētā. Savukārt no 2021. gada rudens projekta “Neredzamās dzīves” laikā tapušie darbi tiks prezentēti ceļojošā izstādē visās trīs valstīs.

“Latvijas Neredzīgo biedrība katru gadu īsteno vairākus projektus, kuru aktivitātēs tiek iesaistīti arī tās biedri. Atsaucība vienmēr ir liela, jo tā ir lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi, kā arī satikt jaunus domubiedrus un draugus! Projekta “Neredzamās dzīves” aktivitātēs ir veids, kā veidot sadarbību, interesentiem piedāvājot jaunas pieredzes un zināšanas, vienlaikus veicinot cilvēku ar redzes traucējumiem veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā.”, norāda Latvijas Neredzīgo biedrības vadītāja Svetlana Sproģe.

Ruckas mākslas fonds aicina fotogrāfus no Latvijas pieteikties apmaiņas programmai, kas 2021. gada jūlijā norisināsies Ruckas mākslas rezidenču centrā, Cēsīs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 31. maijs. Vairāk informācija par projektu un tā norisēm var atrast projekta Facebook lapā.

Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” līdzfinansētais projekts “Neredzamās dzīves” (Invisible Lives) ar trīs valstu mākslinieku līdzdalību pievērsīs uzmanību dažādām sociāli atstumtajām sabiedrības grupām un to stāstiem. Ar fotogrāfijas starpniecību tiks dokumentēta cilvēku ar redzes traucējumiem dzīve Cēsīs, ar kopienas teātra metodēm LGBT pārstāvju stāsti Serbijā un īsfilmās iemūžināta cilvēku ar kustību traucējumiem ikdiena Melnkalnē.

Ruckas mākslas fondam ir 14 gadu pieredze dokumentālā kino un foto projektu īstenošanā par sociāli aktuāliem tēmām un vides aizsardzību. Kopš 2016. gada fonds organizē mākslinieku rezidences Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, kas ir arī starptautisku vasaras skolu un semināru kultūras, mākslas un sociālo zinātņu jomā norises vieta. Vairāk informācijas: www.rucka.lv. Projekta “Neredzamās dzīves” partneri ir Ruckas mākslas fonds (Latvija) biedrība “Kulturanova” un Serbijā un biedrība “Art365” Melnkalnē, projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

More news

Cēsīs atklāj analogās fotogrāfijas un instalāciju izstādi “VISUMS”

2022. gada aprīlī un maijā Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas starptautiskas mākslinieku rezidences, kurā piedalījās 10 mākslinieki no 9 valstīm. Viņu uzmanības lokā bija latviešu mitoloģija, vides jautājumi, Cēsu vēsture un ikdiena, kosmosa izpēte un eksperimentālā fotogrāfija, kā arī citas saistītās tēmas. Mākslinieku radītie darbi no 9. jūnija būs

Read more

Cēsīs atklāta multimediālā izstāde “Neredzemās dzīves”

Pirmo reizi Latvijā radīta vizuālās mākslas izstāde, kas pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem redzes traucējumiem. Izstādē ar attēlu saturu var iepazīties klausoties audio aprakstus jeb tiflo komentārus, bet telpā orientēties palīdz taktilās zīmes. Multimediālā izstāde “Neredzamās dzīves” no 9. jūnija pieejama Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes

Read more

Origo atklāta multimediāla izstāde “Neredzamās dzīves”

Lai plašākai sabiedrībai atklātu realitāti, ar kuru ikdienā saskaras cilvēki ar funkcionāliem redzes traucējumiem, piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs radījuši unikālu, multimediālu izstādi “Neredzamās dzīves”. Tā no 7. aprīļa ir pieejama tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā. Izstādē iekļautās fotogrāfijas

Read more

Aicina uz lekciju “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”

18.septembrī plkst.11:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā notiks izglītojoša bezmaksas lekcija “Dzelzceļa vēsture Ruckas muižā”. Lekcija sniegs iespēju ielūkoties dzelzceļa ziedu laikos, kad vilciens bija populārākais sabiedriskā transporta līdzeklis, un Ruckā mājvietu bija radis Latvijas dzelzceļu 3. ceļu iecirkņa kantoris.

Read more