Ruckas muiza

2012. gada rudenī mēs nolēmām pamest Rīgu un pārvākties uz kādu mazāku pilsētu. Likumsakarīga izvēle bija Kaspara dzimtā puse Cēsis. Meklējām telpas, kur pārcelt savu filmu studiju un tā brīža Cēsu domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs piedāvāja: “Ruckas parkā ir sena muižas māja, iespējams, ir vērta apskatīt?” Šeit ieradāmies skaistā rudens dienā un vieta mūs apbūra. Tajā pašā laikā sapratām, ka tā mums ir pārāk liela. Kaspars piezvanīja Jānim un teica, “mēs meklējam 80 līdz 100 kvadrātmetrus plašas telpas, nevis 800.” bet Jānis teica, “varbūt vēl varat apsvērt visas iespējas.”

Mēs vēlreiz apdomājāmies un saskatījām, ka šeit varētu būtu lieliska vieta mākslinieku rezidenču centram. Pēc sešiem plānošanas mēnešiem un gadu dzīvojot starp muižas remontu un citiem radošajiem projektiem, 2014. gada jūnijā Ruckā notika pirmais pasākums – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola. Kopš tā brīža esam uzņēmuši vizuālās komunikācijas studentu, jauno arhitektu, filmu režisoru un kinematogrāfu, filosofu un antropologu vasaras skolas un seminārus.

Mūsu vīzija bija radīt vietu, kur mums patiktu strādāt kā arī citi labprāt viesotos un īstenotu savus projektus. Pārpildītais vasaras kalendārs ļauj domāt, ka mērķi esam sasnieguši. Laipni lūgti!

Kaspars un Ieva